לאן הולך שוק הנדל”ן בשנים הקרובות?

לאן הולך שוק הנדל”ן בשנים הקרובות?

שוק הנדלן מושפע בו זמנית גם מכוחות מקומיים וגם מהמגמות בשוק הגלובלי. משקיעים רבים נוהגים לפזר השקעות נדלן בין השוק המקומי לבין השווקים הגלובליים וכך אנו מגיעים למצב שבו כל שינוי בשוק הגלובלי נותן את אותותיו על שוק הנדלן המקומי. לכן בשביל להבין מה צפוי לנו בשוק הנדלן, כדאי להסתכל על המגמות בחול, בעיקר באירופה וארצות הברית.

לפני מעט יותר מעשור, השוק האמריקאי חווה משבר קשה אשר השפיע גם על אירופה. אך היום שוק הנדלן נמצא במגמת התאוששות. מחירי הנדלן בחול נמצאים במגמת עלייה. הממשלות מנסות לנקוט במדיניות להורדת המחירים אך בינתיים ללא הצלחה רבה.

אם נסתכל על השוק המקומי נראה שישנה בריחה של משקיעים מחול וניסיונות של הממשלה לרסן את מחירי הדיור באמצעות מכרזי מחיר למשתכן“. אך המכירות במסגרת מחיר למשתכן הן רק רבע מהמכירות הכלליות של דירות.

בשוק הפרטי ישנה מגמה של חוסר וודאות, חלקה הוא תוצאה של חוסר היציבות הפוליטית (שתי מערכות בחירות ב 2019), מה שגורם ליזמי הנדלן לשבת על הגדר ולחכות עם הפרויקטים עד שמצב השוק יתבהר.

בנסיבות אלו, רבים מהמשקיעים הישראלים בוחרים להשקיע בנדלן בחול, גם בגלל הפוטנציאל שבו וגם בגלל מס הרכישה הגבוה הנהוג בישראל.

בשל הנסיבות הפוליטיות המיוחדות, רבים מתייחסים לשנת 2019 כשנה אבודה של אי וודאות וישנה קושי לחזות בבירור את המגמות הצפויות. נכון לעכשיו עברנו את מחצית השנה ועדיין אנחנו בתקופת בחירות וכינון ממשלה חדשה צפוי להתקיים רק ברבעון האחרון של השנה.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
סגירת תפריט
Yamit-Logo

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
השאירו פרטים!

דילוג לתוכן